33 %
3 м/с
$ — 94.0922 руб.
€ — 100.5316 руб.
Алан Тедеев и Батраз Кудухов стали призерами первенства России по вольной борьбе
Тедеты Алан æмæ Къудухты Батраз рамбылдтой бронзæ майдантæ Уæрæсейы фыццаг бынат бацахсыныл ерысты уæгъдибар хъæбысхæстæй
04.03.2024
14:59
русский / иронау
606
Тедеты Алан æмæ Къудухты Батраз рамбылдтой бронзæ майдантæ 16 азы онг кæуыл цæуы, ахæм спортсменты ‘хсæн Уæрæсейы фыццаг бынат бацахсыныл ерысты уæгъдибар хъæбысхæстæй.

Во Владикавказе продолжается первенство России по вольной борьбе среди юношей до 16 лет. Бронзовыми медалистами турнира в ходе второго соревновательного дня стали Алан Тедеев (75 кг) и Батраз Кудухов (100 кг).

В схватке за третье место Тедеев выиграл у дагестанского атлета Абдуразака Шабанова, а Кудухов оказался сильнее Адама Тимаева из Чеченской Республики.

Бронзæ майдан рамбулыныл фембæлды Алан йæ тыхтæ æвзæрста 75 кг онг уæзы æмæ фæуæлахиз Дагестаны минæвар Абдуразак Шабановыл, Батраз та тыхджындæр разынд цæцæйнаг богал Адам Тимаевæй.