18°
32 %
$ — 92.2628 руб.
€ — 99.7057 руб.
Борцы Пухов, Дзоциев и Хугаев стали победителями чемпионата России по спорту глухих
Хъæбысæйхæцджытæ Пухаты Артем, Дзоциты Георгий æмæ Хуыгаты Хъазыбег систы Уæрæсейы чемпионаты уæлахиздзаутæ къуырматы спортæй
26.01.2022
14:32
русский / иронау
1 190

Во Владимире состоялся чемпионат России по спорту глухих (дисциплина: вольная борьба). Успешно выступили на соревнованиях атлеты из Северной Осетии, сообщает пресс-служба министерства физической культуры и спорта республики.

Золотые медали турнира завоевали Артем Пухов (70 кг), Георгий Дзоциев (74 кг) и Казбек Хугаев (92 кг).

Серебряных наград удостоились Бийсолтан Абакаров (57 кг), Артур Хетеев (86 кг), Вячеслав Дзебисов (92 кг), Эдуард Моураов (97 кг), Артем Платов (125 кг).

Бронзовыми призерами стали Натан Бадриев (70 кг), Артур Хетеев (86 кг) и Давид Хинчагов (97 кг).

Чемпионат России стал отборочным на Летние Сурдлимпийские игры. Главный старт четырехлетия для лиц с нарушением слуха пройдет с 1 по 15 мая в бразильском городе Кашиас-ду-Сул. В составе сборной России по вольной борьбе на Игры отправятся Артем Пухов, Георгий Дзоциев и Казбек Хугаев.

Владимиры ахицæн Уæрæсейы чемпионат къуырматы спортæй (дисциплинæ: уæгъдибар хъæбысхæст). Ерысты æнтыстджынæй бацархайдтой Цæгат Ирыстоны богалтæ. Турниры сыгъзæрин майдантæ рамбылдтой Пухаты Артем (70 кг), Дзоциты Георгий (74 кг) æмæ Хуыгаты Хъазыбег (92 кг).

Æвзист хорзæхтæ райстой Бийсолтан Абакаров (57 кг), Хететы Артур (86 кг), Дзебысаты Вячеслав (92 кг), Моурауты Эдуард (97 кг), Артем Платов (125 кг).

Бронзæ призертæ систы Бадриаты Натан (70 кг), Хететы Артур (86 кг) æмæ Хынцæгты Давид (97 кг).

Уæрæсейы чемпионат сси Сæрдыгон Сурдлимпиаг хъæзтытæм æвзарæн къæпхæн. Цыппаразы сæйраг старт уыдзæн 1-15 майы бразилиаг сахар Кашиас-ду-Сулы. Уæрæсейы æмбырдон командæйы сконды уæгъдибар хъæбысхæстæй Хъæзтытæм араст уыдзысты Пухаты Артем, Дзоциты Георгий æмæ Хуыгаты Хъазыбег.