Осетинский борец стал двукратным чемпионом Канады
12:02
русский / иронау
1 073
Ирон богал Арсæгaты Зауыр Канадæйы горæт Оттавайы фæуæлахиз уæгъдибар хъæбысхæстæй фыццаг бынат бацахсыныл национ ерысты.

В канадской Оттаве завершилось национальное первенство по вольной борьбе. Золотые медали состязаний в весовой категории до 92 кг завоевал осетин Заур Арсагов.

В финальной схватке он выиграл у канадца Михельджита Гриуола. Арсагов стал двукратным чемпионом Канады, ранее он побеждал в 2023 году.

Стоит добавить, что первенство Канады по вольной борьбе неоднократно выигрывала также сестра Заура – Диана Арсагова.

Сызгъæрин майдан рамбылдта 92 кг онг уæзы. Кæронбæттæн фембæлды тыхджындæр разынд Канадæйы минæвар Михельджит Гриуолæй. Афтæмæй Арсæгaты Зауыр сси Канадæйы дыууæ хатты чемпион. Фыццаг хатт фæуæлахиз 2023 азы.

Канадæйы фыццаг бынат бацахсыныл ерысты цалдæр хатты фæуæлахиз Зауыры хо – Арсæгaты Дианæ дæр.