Алана Алборова стала чемпионкой России по дзюдо
25.11.2021
13:02
русский / иронау
1 611

В Екатеринбурге проходит первенство России по дзюдо. Золотую медаль соревнований в весовой категории свыше 78 кг завоевала Алана Алборова.

На пути к финалу осетинская спортсменка одержала три уверенные победы. В решающем поединке она выиграла соперницу из Самары Марию Иванову.

Напомним, в среду на высшую ступень пьедестала поднялась Яна Елканова, ставшая сильнейшей в весовой категории до 70 кг.

Екатеринбургы цæуынц Уæрæсейы ерыстæ дзюдойæ. Ерысты сыгъзëрин майдан 78 кг уæлдæр уæзы категорийы рамбылдта Æлборты Аланæ.

Кæронбæттæнмæ фæндагыл ирон спортсменкæйы къухы бафтыд æртæ æнтыстджын уæлахизы. Скъуыддзаггæнæг фембæлды уый фæуæлахиз йæ ерысæмбал Мария Ивановайыл Самарæйæ.

Уæ зæрдыл уын æрлæууын кæнæм, æртыццæджы пьедесталы æппæты уæлдæр къæпхæнмæ схызт Елхъанаты Янæ, уый нымад æрцыд æппæты тыхджындæрыл 70 кг онг уæзы категорийы.