«Алания» вышла в четвертьфинал Кубка России по футболу
«Алани» рацыд Уæрæсейы Кубокы цыппæрæм хаймæ футболæй
02.03.2022
17:52
русский / иронау
2 188

Футбольный клуб «Алания Владикавказ» со счетом 1:0 победил тульский «Арсенал» в матче 1/8 финала Бетсити – Кубка России. Встреча проходила в Грозном на стадионе им. С.Билимханова.

Единственный гол в матче на 4-й минуте поединка забил Владимир Хубулов.

Соперник «красно-желтых» по четвертьфиналу определится по итогам жеребьевки, которая пройдет 4 марта. Четвертьфинальные матчи планируется провести 19-21 апреля.

Финал состоится 29 мая. Действующим обладателем Кубка России является «Локомотив».

Футболон клуб «Алания Владикавказ» 1:0 хыгъдимæ фæуæлахиз Тулæйы «Арсенал»-ыл Бетситийы – Уæрæсейы Кубокы кæронбæттæны цыппæрæм хайы. Фембæлд уыд Грознайы С. Билимхановы номыл стадионы.

Матчы иунæг гол фембæлды 4-æм минутыл бакодта Хуыбылты Владимир.

«Сырх-бурты» ерысæмбал кæронбæттæны цыппæрæм хайы рабæрæг уыдзæн халæппарæны хатдзæгтæм гæсгæ, уый уыдзæн 4-æм мартъийы. Кæронбæттæны цыппæрæм хайы матчтæ цæудзысты 19-21 апрелы. Финал уыдзæн 29 майы. Уæрæсейы Кубокы архайæг хицау у «Локомотив».

Александр 15-Кучиев; фото: пресс-служба ФК «Алания Владикавказ»